Hediye nedir?
Hediyeler, karşılık beklemeksizin, sevdiğimizi ve önemsediğimizi ifade eden samimi bir araçtır. İnsanlar arasında sevgi ve bağı güçlendirir, kalıcı izler bırakır. Hediye almak için özel bir sebep gerekmez. Değer verdiğiniz, özel ve önemli bulduğunuz herkese hediye alabilirsiniz.

Alınan hediyeye yüklenen anlam, karşınızdakinin hediyeye yükleyeceği manevi anlamla eşdeğer olacaktır. Hediyenin maddi değerinden çok manevi değeri önemlidir. Hediyenin içeriği, alacağımız kişiye göre değişir. Aldığınız hediye, sizin elçinizdir ve sizi yansıtır. Bu sebeple iyi düşünüp, karar vermelisiniz. Klasik hediye alıp bunu kişiselleştirmek genellikle iyi bir çözümdür. 

Sevgililer Günü hediyesi, Anneler Günü hediyesi, Babalar Günü hediyesi, Kadınlar Günü hediyesi, Öğretmenler Günü hediyesi, yeni yıl hediyesi ve doğum günü hediyesi için birbirinden güzel hediye seçeneği sayfamızda beğeninize sunuluyor. Ama özel günlerin dışında da sevdiklerinize hediye alabilir, onlara küçük jestler yapabilirsiniz. En akılda kalıcı ve güzel olanı, sebepsiz hediye alıp, sevginin en saf halini sunmak olsa gerek! Bunun için çok fazla düşünmeye gerek yok! İyiqibox'ta sizin için düşünülmüş pek çok hediye paketi ya da sizin oluşturabileceğiniz ürün seçenekleri bir arada. Kaliteli markaların ürünleri, özenle kombin edilerek birbirinden şık kutularda sevdiklerinize ulaşmayı bekliyor.

Hediye Seçerken Neye Dikkat Etmeli?
Her şeyin dijitalleştiği ve yapaylaştığı bir dönemdeyiz. İnsanlar sevgiye, şefkate ve ilgiye ihtiyaç duyuyor. Sevgi sözcükleri kadar, sevgiyle alınmış hediyeler, yapaylığın yerine güçlü ve gerçek duygular yaşatan önemli ayrıntılara dönüştü. Bu sebeple alacağınız hediye öncelikle samimiyetinizi ve sevginizi karşı tarafa geçirebilecek yapıda olmalıdır. Bir mum, güzel bir koku, ağızda güzel bir aroma bırakan çikolata, nefis kokan bir kahve gibi...

Kime hediye alacaksınız? Sevgilinize, annenize, arkadaşınıza ya da patronunuza mı? Karşımızdakinin konumu, hediyenin içeriğini belirler. Patronunuza alacağınız hediye ile sevgilinize alacağınız hediye elbette aynı olmayacaktır. Karşınızdaki mesafe, hediye konusunda da aynı olmalıdır.

Diğer taraftan, hediye alacağınız kişiyi ne kadar tanıyorsunuz? Parfüm alacaksanız, sevdiği kokuları, ev aksesuarı alacaksanız modern mi vintage mı seviyor, bilmelisiniz. Ama sıra dışı bir hediye almak istiyorsanız riski de göze alacaksınız. Bu da bir fikir ve aranızdaki bağa bir heyecan katacaktır. Ama bunun için çok sıra dışı olmaya gerek yok. Klasik bir hediye alıp, küçük dokunuşlarla onu özelleştirebilirsiniz. Bunun için paketleme ve hediye notlarını iyi planlamak gerekir.

Hediyenin kendisi kadar, sunumu da önemlidir. Hediye ekleyeceğiniz bir sözcük ya da kısa bir cümle, hediyenin anlamını pekiştirecektir. Unutmayın, sözler büyülüdür. Eğer o söz bir kağıda dökülmüşse, büyüsü ömür boyu sürer. Hediye paketlerini güzel, size ait bir sözle ömür boyu saklanacak bir hatıraya dönüştürebilirsiniz.

Hediye, elbette maddi değeri ile ölçülemez. Sunuş biçimi de içindeki kadar önemlidir. Hediyeyi paketlemek, karşınızdakine gösterdiğiniz özeni ifade eder.  İçeriğiyle uyumlu, zarif ve güzel renklerle paketlenen bir hediye, herkesi heyecanlandıracak ve özel hissettirecektir.
Karşınızdakini, basit ama şık bir sunumla çok mutlu edebilirsiniz. Önemli olan hediyeye yüklediğiniz duygu ve içtenliktir.

Özel bir günde hediye vermek istiyorsanız, o günün en ideal saatini planlamalısınız. Sürpriz olmasını istiyorsanız beklenmeyen çok erken bir saatte ya da beklentinin sona erdiği geç bir saati tercih edebilirsiniz. Bunun için, karşınızdakinin günlük lokasyon ve hareket sürecini bilmeniz gerekir. Karşınızdakine ulaşıp ulaşmayacağını iyi planlamalısınız. Özel bir gün olmaksızın içinizden geldiği için hediye vermek istiyorsanız; erken ya da geç olmaksızın günün her saati gönderebilirsiniz.

İyiqibox, sizin için tüm bu süreçleri en ince ayrıntısına kadar düşünür. Seçtiğiniz hediyeyi özenle paketler. Güzel sözcüklerinizi en zarif haliyle hediyeye iliştirir. Küçük dokunuşlarla hediyenize sizin samimiyetinizi yükler ve sahibine ulaştırır.

Sevgiliye Nasıl Hediye Alınır?
Sevgilinizi ne kadar tanıyorsunuz? Öncelikle bunu test etmelisiniz. Romantik mi, nostaljik mi,
akılcı mı, duygusal mı, küçük şeylerden mutlu olabiliyor mu yoksa yüksek beklentilere mi sahip? Pahalı bir parfümle mi yoksa bir paket çikolatayla mı mutlu olur? Sevgilinizin karakterini tahlil edin. Neyi sevip sevmeyeceğini anlamak o kadar da zor değildir. Aranızda geçen bir diyalog, unutamadığınız güzel bir anıya atıfta bulunan bir hediye olabilir. Böylece ilişkinizin hafızasını canlı tutmuş, bağınızın derinliğini vurgulamış olursunuz. Ama belirtmek isteriz ki; klasik hediyeler her zaman mutlu eder. Hediyenin kalıcı bir iz bırakmasını istiyorsanız onu mutlaka kişiselleştirin. Sayfamızda her karaktere hitap eden hediye seçenekleri bir arada. 

Arkadaşa Nasıl Hediye Alınır?
Arkadaşınıza neden hediye almak istiyorsunuz? "Bugünlerde kendini kötü hissediyor, onu sevdiğimi hissettirmek istiyorum, doğum günü olduğu için..." Tüm bunlar hediye almak için gerçekten güzel sebepler. Bu sebeplerin her biri güzel bir fikir ile çok güzel bir noktaya taşınabilir. Ama öncelikle şunu belirtmek isteriz; bazı insanlar fonksiyonel düşünür ve duygusal hediyeden çok, işe yarayan hediyelerden mutlu olur. Günlük yaşamında işe yarayan detayları sever. Bazı insanlar ise nostaljik, estetik ve sıcak hediyelerden hoşlanır. Örneğin; arkadaşınızla yaşadığınız ve onun da unutamadığı çok komik bir anınıza vurgu yapan bir hediye olabilir. Kötü hissettiği bir güne kahve ve çikolata ile sıcacık ve keyifli küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Hediye paketindeki küçük detaylar, çikolata-kahve tükense bile o duyguyu unutturmayacaktır. Bu tatlı sürpriz için İyiqibox en doğru adres.

Anneye Nasıl Hediye Alınır?
Hayatımızın her anında varlığını hissettiren en değerli varlıklarımız... Annelerimize hediye alırken genellikle günlük yaşamda işini kolaylaştıracak küçük ev eşyaları tercih ediliyor. Fakat biz buna biraz karşıyız. Anneyi eve, mutfağa hapsetmek, bu hediyelerle ona görevlerini hatırlatmak!... Bizce hiç adil değil! Annelerimizin de keyfe, mutluluğa, kendine ait zaman dilimlerine ihtiyacı var. Annelerimizin de özel, güzel ve mutlu olmaya ihtiyacı var. Sevgilimize aldığımız parfüm, çikolata, kahve gibi keyifli, şık hediyeleri annelerimize de alabiliriz. En nihayetinde annelerimiz de kadın! Samimiyetle sunduğumuz her küçük hediye, mutlaka aynı samimiyetle karşılık görecektir.

Babaya Nasıl Hediye Alınır?
Kabul edelim, babalarımıza, annelerimiz kadar hediye almıyoruz. Babalar, vakur olduğunda hediye istemediklerini dile getirirler fakat hediye aldıklarında inanılmaz mutlu olurlar. Babaların şefkatli kalpleri de sevgi ve ilgiye muhtaçtır. Dağ gibi bir babanın gardını, minik bir hediye paketiyle düşürebilirsiniz. Onun yüce gönlünde tatlı fırtınalar koparabilirsiniz. İyiqibox kutularında, babaların çok seveceği pek çok hediye bir arada!

Kalıcı hediyeler, mutlu eden hediyeler, kadınlara özel hediyeler, erkeklere özel hediyeler, unutulmaz hediyeler, mutlu eden hediyeler, zarif hediyeler, şık hediyeler... Evet, tüm bu hediye kutularını İyiqibox'ta bulabilirsiniz. Dilerseniz kutunuzu kendiniz oluşturabilir, kişiselleştirilmiş hediye paketi yapabilirsiniz.